Życie w szkolnej klasie

DLACZEGO WARTO

„Żaden ekspert z zewnątrz – wychowawca, pedagog, psycholog – nie osiągnie rezultatów,  które są dostępne dla wyposażonego w odpowiednie narzędzia nauczyciela” (Życie w szkolnej klasie, F. Pasquale, A. Cenini).Być może przytoczony cytat wydaje się nieco kontrowersyjny, niemniej jednak warto zaznaczyć, że nie umniejsza on roli szkolnych specjalistów, ale zwraca szczególną uwagę na pracę tych, co znajdują się „na pierwszej linii frontu”.

W wielu zespołach ma miejsce bardziej lub mniej widoczna przemoc rówieśnicza, niektóre osoby są izolowane, czy też słabo zintegrowane z grupą, a w każdym z tych przypadków tracą. Dlatego też niezwykle istotna jest odpowiednia praca nad relacjami w klasie. Nauczyciel reagujący dopiero na jaskrawe przejawy problemów w grupie, pozostaje „uwięziony w pudełku”, co powoduje eskalację trudnych sytuacji. Aby działania były skuteczne, trzeba „wyjść z pudełka’, które symbolizuje wewnętrzne opory nauczyciela. Jak to zrobić? Zapraszamy na webinar.

DLA KOGO

  • Nauczyciele i wychowawcy wszystkich typów szkół i placówek, pedagodzy, psycholodzy szkolni

O CZYM  

  • Nauczyciel „w pudełku” – dlaczego należy zacząć od siebie?
  • Praca nad relacjami w klasie – cztery ważne umiejętności
  • Piramida zmian
  • Kila przydatnych wskazówek

KTO PROWADZI

Joanna Nienałtowska-Padło – trener, pedagog wielokrotny (pedagogika specjalna, opiekuńczo-wychowawcza, terapia pedagogiczna, socjoterapia), absolwent dwustopniowego szkolenia w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach; poszukiwacz nowych trendów w pedagogice i psychologii, pasjonat swojego zawodu oraz wrażania ciekawych koncepcji do praktycznej pracy z ludźmi (SOSW, asysta rodzinna, świetlice socjoterapeutyczne, NGO itp.); ma za sobą wieloletnią różnorodną praktykę zawodową, aktualnie – pedagog szkolny, szkoleniowiec Kailean, a także coach i terapeuta we własnym gabinecie.

FORMA I CZAS REALIZACJI        

webinar na żywo  – 1 godz. dyd.

KIEDY, GDZIE, ZA ILE

  • Termin realizacji: 19.02.2024 r.
  • Godziny realizacji: 19.00-19.45, w tym seminarium internetowe oraz sesja Q&A
  • Dostępność: dla subskrybentów newslettera*
  • Cena:  forma bezpłatna

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ

Rejestracja przez zaproszenie mailowe

*Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń

Chcesz dołączyć do grona subskrybentów newslettera Kailean? Wypełnij formularz.