Ahoj, przygodo!

Ahoj, przygodo!

Autor: Ada Aleksiejew

Adriana Aleksiejew dyplomowany nauczyciel wychowania przedszkolnego, praktyk; szkoleniowiec Kailean, certyfikowany edukator Froebel.pl, wykładowca uczelni wyższych, trener sensoplastyki, certyfikowany terapeuta ręki, autor licznych opowiadań, rymowanek, kreatywnych zabaw dla dzieci, twórca fanpage „Czarodziejski Pyłek”, współtwórca i autor wpisów na blogu „Ogród Pedagogiczny”, moderator grupy na Facebooku „Rodzice w akcji”, współautor zbioru bajek i opowiadań dla dzieci „Mała księga Wielkich bajek” Froebel.pl, autor pomocy dydaktycznych “Kreatywne zabawy w przedszkolu” wydawnictwa Kailean.

Ahoj, przygodo!

Dzień po dniu zbliżamy się do wakacji. Pracując z dziećmi, na pewno poruszacie tematykę związaną z tym wspaniałym okresem, a więc specjalnie dla Was podrzucam dwie  inspiracje.

Wierszyk, który może posłużyć jako wprowadzenie w wakacyjną tematykę oraz zabawę plastyczną, do której  potrzebne są gąbki do naczyń, słomki i kolorowe kartki.

„Przygoda” (A. Aleksiejew)

Czy jesteś mały,

Czy też duży,

Zapraszamy do podróży.

Dziś po morzach i oceanach popływamy,

Czapkę kapitana na głowę zakładamy

I Ahoj marynarze,

Na pokład wskakujemy,

Na spotkanie z przygodą się szykujemy.

A tam magiczne chwile na nas czekają

I z daleka nas zapraszają.

Kurs obrany,

Załoga gotowa,

Kotwica w górę

I Ahoj przygoda!!!

Kiedy dzieci wykonają swoje żaglówki, możecie nalać wody do dużych pojemników i zaproponować  im zabawy badawcze. Gwarantuję, że to będą bardzo udane zajęcia.