Barwny świat dziecka

Barwny świat dziecka

Autor: Ada Aleksiejew

Adriana Aleksiejewdyplomowany nauczyciel wychowania przedszkolnego, praktyk; szkoleniowiec Kailean, certyfikowany edukator Froebel.pl, wykładowca uczelni wyższych, trener sensoplastyki, certyfikowany terapeuta ręki, autor licznych opowiadań, rymowanek, kreatywnych zabaw dla dzieci, twórca fanpage „Czarodziejski Pyłek”, współtwórca i autor wpisów na blogu „Ogród Pedagogiczny”, moderator grupy na Facebooku „Rodzice w akcji”, współautor zbioru bajek i opowiadań dla dzieci „Mała księga Wielkich bajek” Froebel.pl, autor pomocy dydaktycznych “Kreatywne zabawy w przedszkolu” wydawnictwa Kailean.

Barwny świat dziecka

W małym dziecku drzemie wielka potrzeba działania, przekształcania, odkrywania, a naszą rolą jako dorosłych jest wspieranie go i dostarczanie bodźców, inspiracji, które umożliwiają mu poznawanie świata na jego własny sposób.

Wspaniałe jest odejście od przyjętych schematów.  Pokazanie dziecku innego spojrzenia na znane mu dotychczas przedmioty, obiekty, zjawiska. Czymś cudownym jest  rozbudzenie w dzieciach twórczego, kreatywnego myślenia i chęci tworzenia.

Chciałabym podzielić się  z Wami inspiracją do zaaranżowania aktywności plastycznej, w której dziecko może połączyć ze sobą materiał plastyczny z przyrodniczym. Zabawa, w której spotykają się ze sobą tak różnorodne materiały, wyzwala u dzieci zaciekawienie, fascynację, zaangażowanie. Efekt końcowy, oprócz tego, że zachwyca, powoduje u dziecka większą wiarę we własne siły, uczucie sprawstwa i samorealizacji.